| catalin542000 a întrebat:

Se mineaza mai repede cu mining pool hub sau cu ethermine?

Pe mining pool hub intr-o zi am facut 0. 021ETH pe ethermine am vazut ca estimeaza la 0. 0073ETH, ceea ce este mai putin.

Insa am vorbit cu cineva si mi-a zis ca pe ethermine este dificultate mai mica si ca asi mina de 2.5 ori mai repede. Pe ethermine fiind de 4000MH dificultatea si pe mining pool hub 8578MH.

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Cu ce minezi, asta e intrebarea esentiala. In ziua de azi, daca nu ai un ASIC cum trebuie, toata activitatea de asa-zis mining e doar praf in ochi. Uite, exemplu, CryptoTab browser. i5-3570S procesorul, ca o paranteza, de aseara pana azi a minat 0, 00000018 BC. Sa zicem ca intr-o zi ar face 0, 0000003. In concluzie, dupa 20 de ani vei fi minat extraordinara cantitate de 0, 00219 BC. La valoarea actuala de 40.000 de para, ar veni nemaipomenita suma de 87.6 dolari. In DOUA DECENII!

| catalin542000 explică (pentru GabiDumitrescu):

? nu ma încurc cu cryptotab, minez și cu ala, dar numai când stau eu la pc pe net, în schimb, nu minez.
Am un rig de minat de 10placi rx580 8gb și treaba merge ok. Am pe luna factura de 710lei și produc 0. 63ETH în valoare de 3000lei. Si merge deocamdată bine treaba. Ma gândeam ca poate o fi vreo posibilitate sa minez mai repede schimband furnizorul dar nu cred.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru catalin542000):

Hmmm... teoretic suna bine. Te-ai gindit sa vinzi toate placile si sa iti iei un ASIC-doua? Cred ca ai obtine un raport costuri/profit mult mai bun.

| catalin542000 explică (pentru GabiDumitrescu):

M am gândit de foarte mult timp și deja am niște chestii clare în minte. Mi e frica în schimb sa nu schimbe astea algoritmul și cupa sa dau din buze. Cs cu asicul este altfel

| catalin542000 explică (pentru GabiDumitrescu):

M am gândit de foarte mult timp și deja am niște chestii clare în minte. Mi e frica în schimb sa nu schimbe astea algoritmul și cupa sa dau din buze. Cs cu asicul este altfel.