| ChiukiuHamsler a întrebat:

Se pot trimite artifcii prin curier?

Răspuns Câştigător
| Kreisegger a răspuns:

Da, se pot trimite prin curier, daca artificile sunt cu acte, si sunt distribuite de orice site sau persoana care are acordul de a face asa ce va

uite un site https://www.ekopiro.ro/artificii/

e legal stai linistit

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Artificiile sunt ilegale, asadar nu se comercializeaza legal in tara. Iar daca le cumperi de pe un site international, vor fii confiscate la vama.

| Kreisegger a răspuns (pentru Violleta2022):

Sunt legale, daca ai acte pe ele.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Kreisegger):

Daca sunt interzise prin lege, cum sa fie legale?

| Kreisegger a răspuns (pentru Violleta2022):

Pai atunci de ce exista magazine si site-rui care vand artificii legal cu acte? total legale

Artificile nu sunt ilegale, se fac contrabanda cu ele ca si cu tigarile dar nu sunt ilegale.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Curierul nu acceptă materiale inflamabile și explozive.