| Iulian890 a întrebat:

Salut, spuneți-mi va rog parerea voastră. Merita sa te muți dintr-un oraș ca Brasov in Bucuresti?
Vreau sa scrieți si argumente de ce.

Răspuns Câştigător
| Speranta12 a răspuns:

Mai bine muta-te la Cluj. Clujul s-a dezvoltat foarte mult si majoritatea firmelor mari ce sunt la Bucuresti, au venit si la Cluj. E un oras cultural, in continua dezvoltare, are un sistem foarte bun de transport in comun si are facultati si oameni mai buni ca la Bucuresti. Si caminele sunt ok si ieftine acolo decat o chirie de 300€ mai bine stai la camin. Dar macar esti la Cluj, unde o sa ai mai multe oportunitati la la Brasov si e o viata mai linistita si mai frumoasa pentru tineri in comparatie cu Bucurestiul. Clukul a detronat Bucurestiul in ceea ce tine de bunastare, cultura europeana, bun simt, forta de munca, stil de viata si oportunitati. Si daca mergi la Cluj, tu fiind din BV, te vei simti tot in Ardeal, te vei simti ca acasa, nu o sa ai probleme cu oamenii sfidatori ca la Bucuresti. Alege Clujul, are oameni de calitate (mai ales la facultate si la firme).

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In Bucuresti, in nici un caz.

| danbnz a răspuns:

Eu sunt din Bucuresti dar m-as muta in Brasov, cunosc bine orasul.
Te-am lamurit daca merita?

Iti si argumentam dar nu-mi place "vreau" fara "va rog" si "multumesc".

| sierra1 a răspuns:

Adică dacă noi argumentăm bine și hotărât, te muți, altfel rămâi in BV?