| anonim_4396 a întrebat:

Salut!
Stie careva un site de traducere bun, care sa functioneze?
Vreau sa traduc o carte in format pdf de educatie financiara a lui Donald Trump din engleza in romana si nu reusesc.
Google translate imi da eroarea" Acest document nu poate fi tradus".
Online doctranslator pur si simplu nu mai functioneaza traducerea.
Si nici in google drive nu traduce (copiaza tot in engleza).
Atentie!
Dau fundita cine ma ajuta!

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Converteste fisierul pdf intr-un document (.doc) si incearca asa.
Daca nu, copiaza doar textul in translator (copy-paste).

| Brizbriz a răspuns:

Deschide pdf, si incearca sa, selectezi text
daca nu reusesti atunci ai o problema cu pdf-ul, care poate fi
- e protejat la copiere
- nu e text ci imagine, da, scrisul in sine poate fi o imagine

deci, ori gasesti un pdf text, ori cauti o solutie de OCR (ia imagine si face text) ori gasesi o solutie sa descui pdf-ul... stiu ca parca am gasit odata, on-line

| elemonis a răspuns:

Buna!
https://www.deepl.com/translator este un site bun pentru traducere, doar ca trebuie tu sa scrii textul manual.
update: Intre timp am observat ca site-ul are optiune si pentru fisiere.

| Brizbriz a răspuns (pentru elemonis):

Misto site, merci, si vezi ca stie si de fisiere, inclusiv pdfwinking

| elemonis a răspuns (pentru Brizbriz):

Buna!
Multumesc! Nu observasem ca site-ul are optiune si pentru fisiere!

| Brizbriz a răspuns (pentru elemonis):

Cu placere

| Anyo1988 a răspuns:

Poti folosii google translate insa va trebuii sa copiezi textul de la fiecare pagina si sa il aplici pe google apoi creezi un fisier dox sau ceva in care sa copiezi traducerea mult succes