| Fp_Filip_1998 a întrebat:

Stie cineva ce pot face daca curierul nu ma mai sunat sa mi restituie banii? Am trimis acum 2 saptamani un pachet prin cargus si nu mi au ajuns banii nici pana in ziua de azi.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Contacteaza Cargus cu chitanta de trimitere si cere-le explicatii sau banii.
O posibil explicatie ar fi ca cel care ti-a comandat produsul trimis, s-a razgandit sa-l mai cumpere si nu l-a platit. In cazul asta, Cargus trebuie sa-ti returneze produsul si sa iti impuna pretul de servicii prestat, ca nu ar fi vina lor ca vanzatorul a refuzat pachetul.

| christall a răspuns:

Nu astepta sa te sune ei!

| Fp_Filip_1998 explică:

A primit pachetul, a acceptat produsul si a platit, cand l am sunat pe curier m-am lovit de casuta vocala