| anonymous1212 a întrebat:

stie cineva cum si unde se fac repartizarile dupa ce termini scoala de subofiteri ai jandarmeriei si esti ales la Antitero?

1 răspuns:
| MadalinMirelMacovei a răspuns:

După terminarea școlii de subofițeri de jandarmerie și selectarea pentru serviciul antiteror, repartizările se fac prin Ministerul Apărării sau Poliția Națională Română. Poate fi necesar să contactați aceste organizații pentru informații specifice despre misiunile disponibile și procedurile de aplicare pentru ele.
Este important de menționat că misiunile pentru serviciul antiterorist sunt de obicei foarte restrânse și necesită o pregătire fizică și psihică ridicată, așa că este probabil să se limiteze la un grup restrâns de oameni.
În orice caz, ar fi recomandabil să contactați direct autoritățile militare sau de poliție pentru a obține informații actualizate și exacte despre sarcinile disponibile și procedurile de aplicare.