| CroBogdan a întrebat:

Salut,stie cineva dupa ce vine evaluatorul trimis de banca(BCR) CARE este urmatorul pas? Precizez ca este vorba de prima casa.

2 răspunsuri:
| gogu220 a răspuns:

Peste câteva zile te vor suna de la bancă, te vei duce la iei şi îţi vor comunica câţi bani apreciează ei că valorează casa. Diferenţa o pui tu, pentru că sigur ei evaluează mai puţin decât cere vânzătorul.

| CroBogdan explică (pentru gogu220):

De obicei sunt diferente mari? Ca eu stiam ca trebuie sa am aia 5% si banii pentru notar.
Acum daca imi zice ca trebuie sa mai dau cateva mii de euro, nu am de unde. E o garsoniera.