| Luca77777777 a întrebat:

Salut,știe cineva in câte zile ajunge un mandat postal? Am trimis un colet cu ramburs prin posta romană.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Rotund: una săptămână (chiar dacă trimiți pe cealaltă parte a străzii)

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Undeva la 6-7 zile calendaristice dus, si inca 7 intors.
Adica intre 3 si 5 zile lucratoare pe fiecare directie.
Undeva la doua saptamani dupa trimiterea coletului, te poti astepta sa vina banii.

| Catrice a răspuns:

In 3 zile minim ajunge coletul. Mai pune 3 pana trimit aia înapoi.

| aditimus a răspuns:

In maxim 5 zile lucratoare

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Maxim 5 zile lucratoare dar practic cam 2-3. Mandatele "postale" azi tot un fel de online sunt. Chiar ieri (luni) seara am ridicat un mandat de la un colet ridicat vineri.

| Elelei a răspuns:

Eu am trimis recent un colet cu ramburs. A durat 5 zile pana am primit banii pentru ca a intarzaiat o zi, omul sa-l ridice. Si nici nu ma asteptam mai repede, pentru ca l-am pus dupa amiaza, dupa ce a plecat masina. A fost chiar repede dus-intors.