| JamesWatson a întrebat:

Stie cineva o cofetărie bună în Sibiu?
Pentru un tort aniversar putin mai deosebit.
De preferat să răspundă persoane care chiar au cumpărat de acolo si sunt mulțumite

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cele mai bune cofetării mi se par cele de la Misam, Dulce Dor și Mândra. Ți le-am scris in ordinea preferintelor mele.

Aș miza pe Misam (str Mărăsesti). La intrare, au un catalog superb din care ai ce alege, iar dacă ai unele preferinte personale, le spui și ti-l personalizează la cerere. Poți propune tu, dacă doresti ca tortul de ciocolata să fie ornat cu modelul expus pe tortul de fructe, ori cu florile sau animalutele de pe alte torturi, le spui.
Ți-l face și la 1 kg si la 2 kg, cum vrei
Dezavantaj: caligrafia (personal, nu imi place deloc).

La Mândra nu se lucreaza cu coloranți, cu arome artificiale, conservanti etc. Ei folosesc doar ingrediente naturale, frișcă naturala, ciocolata neagra, torturile si prajiturile lor sunt delicioase. Au modele stas (tort Praline, tort cu mascarpone, cu frișcă etc) si cantaresc 2 kg (nu mai puțin) iar preturile sunt ceva mai crescute decat la Misam (variaza intre 81-91 lei/kg).

La Dulce Dor iar îmi place, e o cofetarie care detine torturi deosebite, preturi pe măsură.
Totul ține de preferințele tale și de ceea ce ai in buzunar. happy
Însă, merită dacă e pentru un eveniment fericit ori il faci cadou cuiva drag.

| JamesWatson explică (pentru floresdemayo):

Multumesc mult. Chiar apreciez.
Da, este un eveniment special.

| SiA31 a răspuns:

Se apropie ziua ei de naștere deja? petrecere frumoasă în carantină. Sper să îi placă poezia!

| JamesWatson explică (pentru SiA31):

Da, este pe 31. Sunt entuziasmați sperăm ca pana atunci să fie putin mai lejer si să ajungem la ea fără să ne oprească poliția laughing.
O să o adore sunt sigur