| onutzadeea a întrebat:

Salut! Stie cineva pe ce stradă din orașul meu (Râmnicu Sărat) se afla casa aceea care avea atașată o sperietoare de păsări în partea stângă? Mai precis, sperietoarea de păsări era o tufă de plante agățătoare în vârful căreia era atașat un băț rupt din copac care pendula încontinuu. Cel mai probabil era pus în mișcare de un mecanism, dat fiind că se auzea un zgomot destul de puternic, asemănător cu cel al unui aspirator. Am zis SE AFLA și nu SE AFLĂ pentru că eram un copil când am văzut-o. Mai precis prin 1995-1996. Asta e și motivul pentru care nu mai știu numele străzii și țin morțiș să-l aflu. As vrea să mai văd o dată casa cu pricina, chiar dacă, să zicem, nu mai arată ca atunci, având în vedere că au trecut atâția ani și au renovat-o pe parcurs. Abia o văd și eu cum arată acum. Mai știu că, casa respectivă avea geamuri în formă de tunel, deci sus erau rotunde. In plus, pe cablurile de la stâlpi care duceau spre casa aia se vedea ceva mergând. Un fel de vibrație. Tind să cred că avea legătură tot cu sperietoarea.

1 răspuns:
| oglindasultanului a răspuns:

Chestii din astea se intreaba pe un forum unde se aduna persoanele din zona care te intereseaza.