| Tzigaret a întrebat:

Salut.
Sunt angajat de 2 luni, cu carte de munca si am nevoie de un credit de vreo 9000 lei, stie careva de unde pot face rost, fara a mi se cere mai mult de 3 luni de lucru?
Dau funda

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

N-ai sa veziSunt banci (rare) care dau dupa 3 luni daca ai contract pe durata nedeterminata. Cele mai multe dau abia dupa 6 luni. Sa te feresti de IFN-uri. Ele dau in conditii mai usoare dar te pot nenoroci din dobanzi si comisioane: http://bit.ly/2DlGMzN

| Dismally a răspuns:

Da, de la camatari...

| MarianWLF a răspuns:

Ca sa poti face credit trebuie sa ai lucrat un an minim la ultimul loc de munca.

| Iote a răspuns:

Daca tot ai gasit o Banca dispusa sa-ti dea dupa 3 luni, mai asteapta putin. Nu te incurca cu IFN-uri, camatari sau alti ofertanti nebancari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce plan ti-ai facut pentru a-i returna? adica cum te-ai gandit ca o sa faci, daca prin absurd, vei gasi o banca care sa iti acorde acest imprumut?
Eu n-am avut nici o data o rata la banca, sau orice fel de rata, si am dormit bine cu capu pe perna mea. happy
M-am imprumutat de la tata, cand am avut nevoie de sume mai mari, si m-am dus la munca, sa ii dau inapoi. happy
Gandeste-te ca la 9000, poti da inapoi si dublu, sau chiar triplu, daca iei de la ifn. Dar oricum noi vorbim ipotetic aici, ca nu iti da nimeni banii aia happy
Sunt oameni care au luat imprumuturi de la ifn-uri, si au platit poate si 10 ani creditul, si cand s-au dus sa vada cat mai au de plata, aveau aceeasi suma, si platisera decat dobanzile, aia 10 ani.
Daca vrei sa-ti fwti viata pentru un credit, n-ai decat. happy
Daca nu ai fost in stare sa ii strangi, nici in trecut, si nici in viitor n-ai nici un plan, atunci cum ai putea tine pasu cu banca, sa platesti rata?

| theforceofgood a răspuns:

Încearcă la un car, acolo vei veni cu 1 sau 2 giranți și este mult mai simplu decât la o bancă.

| SuntAnonim88 a răspuns:

Nutu Camataru Srl ofera servicii bancare de calitate
Ai un termen de zile de ai inapoia bani altfel
-Prima saptamana amenintarii
-A 2 vandalism
-A3 iti da foc la casa
Nutu Camataru Srl pentru afaceristul din tine