| sandmonkey a întrebat:

Salut, sunt clasa a 11a si vreau sa ma apuc de teste pentru academia de politie,
imi puteti recomanda niste carti de teste cu teste similare academiei? Pentru engleza si romana, si istorie daca se poate dar oricum n-am facut inca materia si nu pot sa le fac,
multumeschappy

Răspuns Apreciat de Editori
| Pati2500c a răspuns:

Cele de la Alexandru Petricica pentru romana am auzit ca sunt cele mai bune. Sunt 2 carti una portocalie care include grile explicate si comentate si cea mov care contine notiunile teoretice. Le-am gasit pe olx astept sa soseasca zilele astea si o sa iti spun daca sunt bune. La istorie stiu ca e cartea de sinteze a doamnei Durau, iar la engleza nu stiu.

| sandmonkey explică:

Multumesc frumos, astepthappy

| Pati2500c a răspuns:

Cartile sunt foarte bune, contin toata teoria necesara plus grile date in anii trecuti, chiar le recomand