| Maui13 a întrebat:

Sunt clasa a 8a si nu stiu la ce profil sa merg. Eu sunt bun la mate, romana, engleza, fizica, geografie (am zis materiile importante). Dar am auzit ca la mate info e mult de tocit, iar la filo nu e asa greu, insa e mult de citit ceea ce nu imi prea place sa fac, iar asta e o problema. La stiinte sociale nu as merge deoarece ar trebui sa renunt la mate... si nu prea imi convine, desi m ar incanta sa fac psihologie. Iar la stiinte ale naturii nu am cum sa merg deoarece sunt paralel la chimie... care e cam singura materie la care nu ma pricep. Ce parere aveti?

1 răspuns:
| anamariarot a răspuns:

La inceputul clasei a 9-a, la chimie o sa va explice notiunile elementare, iar materia de clasa a 9-a nu e atat de grea. Din clasa a 10-a o sa fie un alt fel de chimie, pe care n-ai cum sa o stii din generala. E ca o materie noua, dar profesorii explica. Si la mate-info faci chimie, in primii 2 ani faci chimie ca la stiinte laughing.