| alexronaldo77fde a întrebat:

Sunt jandarm cu perioada de tutelă finalizată din martie. Vreau să mă transfer la ijj in județul meu de domiciliu. Cum trebuie să procedez? Cu ce să încep și ce am de făcut? Vă rog să îmi dați răspunsuri cât mai ample ca să înțeleg exact ce și cum. Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La orice serviciu militar, aceasta se rezolvă prin cerere justificată, făcută în interiorul sistemului. Nu există procedură specială pentru asta. Faci cerere și o motivezi.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Crezi ca noi stim regulile din jandarmerie? Intreaba-ti superiorii.

| johnnny123 a răspuns:

Nu ar fi normal ca tu, fiind in interiorul sistemului, sa ai acces mult mai facil la informatiile astea decat noi? Nu cunosti oameni din interiorul jandarmeriei mult mai avizati sa-ti raspunda la intrebarea asta?