| Yohei a întrebat:

Salut! Știe cineva cum pot slăbi fără a merge la sală? Pentru ca na... Cu covidul ăsta nu prea poți. Gen cu alimentație, niște exerciții ceva... Ma-ți putea ajuta vă rog? Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O să îți transmit o dietă.

| Werrich a răspuns:

Intervenții chirurgicale: micșorarea stomacului, inel gastric.

| Apokales a răspuns:

Exercitii usoare: plimbate prin parc
Exercitii medii-dificile: alearga
Alimentatie: nu copia dietele altor vedete, alegerile alimentare trebuie sa fie sanatoase ca sa performezi bine si pe placul tau ca dieta sa fie sustenabila, altfel vei renunta imediat. Creaza-ti un deficit caloric de maxim 500 de calorii si invata mai mult despre cum sa te alimentezi pentru ca alimentatia conteaza cel mai mult in procesul de slabire.

| Digikey a răspuns:

Poti slabi fara a merge la frigider.

Răspuns utilizator avertizat
| Alinailies a răspuns:

Eu stiu ca pentru slabit alimentatia este 80% si 20% sala.
Deci totul pornește din bucatarie.