| Sooorin a întrebat:

Salut, tocmai mi-am achizitionat un laptop HP pavilion g6 si este FreeDos, cand il aprind imi apare ceva cu setarea limbii si cam atat, ce trebuie sa ii fac? trebuie sa am cd bootabil de windows? sau pe ce apas ca sa intru in bios ca sa pot selecta sa booteze de pe cd? un tutorial ar fi de mare ajutor VA MULTUMESC

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| ITvladutu a răspuns:

Pai. cand deschizi calculatorul, apesi de multe ori pe del ca sa intrii in bios. SI majoritatea laptopurilor au freedos instalat, iti trebuie un cd bootabil sau stick cu windows sau linux (ce vrei). Bafta!

| MarioRadulescu a răspuns:

Cred ca cu F2 intri in bios.
iti trebuie un cd/stick bootabil cu windows (sau de ce nu Linux).