| Robii a întrebat:

Tocmai mi-am luat o bicicleta magnetica!
Sunt slab de felul meu.Are ceva daca pedalez si eu?
Daca nu ce mi se poate dezvolta?

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Este un exercitiu cu rol terapeutic pentru trup si minte, este ceva distractiv care sigur te va relaxa
Ciclismul este o metoda terapeutica pentru sistemul cardiovascular (scade nivelul colesterolului din sange, iar tensiunea arteriala este mentinuta in paramentrii normali), respirator, digestiv si osos. De asemenea, mersul pe bicicleta reduce riscul cancerului de colon;
Tonifica musculatura, dar si sanatatea pielii va avea de castigat, deoarece orice exercitiu fizic contribuie la detoxifierea organismului;
Te mentine in forma.

4 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Bicicleta te slabeste, faci si muschi dar mai greu.depinde ce fel de bicicleta ai daca e orizontala iti lucreaza mult muschii de la pulpa si daca e verticala lucreaza in special muschii coapsei,insa mai este s o a treia categorie de bicicleta cea eliptica,e acea biciclet care mimeaza mersul si la asta lucreaza si bratele si coapsele. daca rei sa faci muschi la picioare iti recomand fandari(laterale,inainte, inapoi), genoflexiuni si fitness pentru picioare gasesti exercitii pe youtube daca nu iti poti permite un abonament la sala poti face si acasa

| Nicole a răspuns:

Buna.
Nu e nimic rau daca esti slab si mergi cu bicicleta. happy
Pa, pa.

| lovenrt a răspuns:

Buna. pai nu o sa slabesi dar in schimb o sa ti se antreneze muschi de la picioare cat si cei abdominali ...deci pedaleaza cu increderelove struck

| SeRgIU_6261 a răspuns:

Eu iti spun sa, nu ca poate slabesti mai rau, numai daca te dai 1 data pe saptamana 10-20 sa nu cumva slabesti mai rau.