| osufdf123 a întrebat:

Salut TPT! La ce foloseste un filtru de subwoofer? Am un amplificator de 100w (combina) si nu are suwboofer, am un difuzor de 100w de bass cu cutie dar fara statie daca adaug un filtru de subwoofer intre iesirea din combina si difuzorul de bas o sa imi dea bas? Combina are bas dar vreau sa fac un suboofer, tot ce vreau sa spun daca adaug un filru la iesirea din combina si la difuzor o sa imi dea sunetul de bass?

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Filtrul de bass doar separă frecvenţele joase de celelalte, în cazul nostru va elimina frecvenţele medii şi înalte din spectrul audio.
Restul favorizezi din reglajele staţiei contând bineînţeles şi sursa de semnal.

| And_8765 a răspuns:

Da o sa iti dea sunetul de subwoofer

| dssfdsf a răspuns:

Filtrul acela este pentru inalte medii si bass depinde pe cate cai i sau dci numa pentru subwoofer