| WalkerAW a întrebat:

Acum eu sunt in clasa a7-a,iar la anul trebuie sa dau capacitatea.
Ca sa intru pe profilul mate-info(Spier Haret)am auzit ca se da la 3 obiecte(mate,romana...), dar nu ostiu pe a treia.
Va rog sa imi spuneticare este a treia si daca sunt cumva mai multe ca sa am timp sa ma pregatesc.
CER AJUTORUL UNUIA DE CLASA A 9-A SAU MAI MARE CARE MERGE PE ACELASI PORFIL.
ROG SERIOZITATE!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

La evaluarea nationala dai examen doar la matematica si la romana. Nu exista o a treia proba. De altfel, cand vei intra la liceu, vei avea nevoie de nota buna la evaluare. Nu vei da niciun examen de admitere.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De fapt, trebuie sa te pregatesti cu unul de-a VIII-a, ca se da din materia de-a VIII_a nu de-a IX-a.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu practic vrei la facultatea Spiru Haret, este o facultate de toata jena. Si nimic altceva de spus.

| Zazy a răspuns:

Dai Evaluarea Națională ca toți elevii. În aceeași zi. La aceleași materii. Nu te agita de pe acum, iti zic din propria experiență. O să te mănânce de viu stresul examenului happy. Distrează-te cât de mult poți și succes la anul.
Eu dau anul acesta examen happy

| Borsecuț a răspuns:

E doar matematica si romana. Cu ani in urma se dadea si la istorie sau geografie, dar acum nu se mai face asa. Deci trebuie sa te pregatesti foarte bine doar la romana si mate sa iei o nota cat mai mare pentru ca la majoritatea liceelor, la mate-info se intra cu mediile cele mai mari