| Stefan23k23 a întrebat:

am 15 ani si fumez. Sunt incepator si am fumez tigari marlboro rosu. Am fumat vreo 10 tigari si azi am tras in piept si am simtit o ameteala de cadeam din picioare si ma simteam extrem de slab.Nu vreau raspunsuri gen lasa te de fumat. Credeti ca marlboro rosu sunt tigari prea tari? Ce tigari imi recomandati. Fiind incepator nu cred ca e bine sa fumez marlboro

12 răspunsuri:
| darkhell217 a răspuns:

E normal sa te simti ametit din moment ce nu le frecventezi inca asa des, cu timpul cand vei fuma mai mult sau cel putin zilnic nu vei mai simti ameteala asta

| minrest a răspuns:

Productia de tigari e cartelizata si cartelul nu permite decat diferente mici intre tigari. Ameteala si starea de slabiciune tin de fumat, nu le poti elimina.

| Legion7X a răspuns:

Nu îți recomand să te lași te vei lăsa singur sau poate nu ești prea mic pentru a înțelege niște chesti care sunt aiurea deocamdată ești în perioada în care ai fumuri în cap datorită influențelor din jur.
Știu,că prin țigari, băuturi, etc oamenii găsesc anumite mijloace de comunicare între ei lucru cei face pe nefumători, băutori, etc să fie marginalizați probabil asta este tehnica ta eșirea în evidență sau alăturarea la un grup în care îți poți face prieteni din astfel de vici.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa ai mari probleme cu sanatatea mai tarziu, treaba ta.

Dunhill Alb
Dunhill Albastru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Răspunde-mi la întrebare te rog, de ce fumezi? Cu ce te ajuta?

| Teffan a răspuns:

Kent 4, pall mall albastru, dunhill albastru, winston albastru.
Cam orice albastru vezi, sunt medii si perfecte pentru incepatori.

| venividivici2017 a răspuns:

Mai bine te-ai apuca de invatat, te-ai apuca de sport, de sala. Daca as fi fost taica-tu, era vai si amar de tine!

| SynapseNinja a răspuns:

În primul rând, să îți răspund la întrebare. Da, într-adevăr, malboro și în special cele roșii nu sunt recomandate pentru tine, ca începător. Încearcă Kent, astea sunt slabe, în special cele Classic, că din astea fumează și colegii mei fiindcă malboro sunt prea tari. În al doilea rând, scuze că îți spun asta, lasă-te de fumat fiindcă e spre binele tău, crede-ma. Mai ales de la o vârstă ca asta fragedă. Dacă fumezi una sau două pe lună sau chiar pe an nu se întâmplă nimic, iti spun asta fiindcă iti vreau binele. Acum, faci cum crezi, recomandarea mea o ai la primul argument.

| AnoAnonima0 a răspuns:

Vogue,Slimurile.Stiu că sunt de femei țigările astea dar te ajuta sa te obișnuiești cu nicotina fiind slabe și încearcă să fumezi încet și cât mai putin.

| Cumvreu a răspuns:

Salut ești in cepator așa este de obicei pana te obișnuiești cu toți am pățit asta țigările care țile recomand sunt și ușor și nu o sa ai probleme sobrain Chrom sunt sunt puțin mai scumpe dar a-și merita bani

| Miha201714033 a răspuns:

Fumeaza cînepă... Aceasta inrareste psihicul tau de incepator. Sau vorbeste cu un preot si trage tămîie pe nas, sincer îti spun, te ajuta, credemă