| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU,
Am 17 ani și m-am hotărât sa ma angajez timp de 2 luni pana la finalizarea vacantei.M-am gândit intr-un magazin de articole sportivebig grinecathlon, Various brand, Hervis etc.
Cam ce trebuie sa fac? Mai ales la început și cât primesc lunar?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu zic sa incepi prin a te informa daca se complică sa angajeze minori. O să primești în orice caz ceva mai puțin decât minimul pe economie în caz că te angajează.