| DAVIDFCSB98BG008 a întrebat:

Salut TPU. Am avut un abonament la Netflix, dar plata pentru luna trecută nu s-a facut nici pe Netflix nici la Youtube Premium deoarece cardul care este inregistrat la aceste două platforme nu are bani pe el momentan, dar daca am anulat abonamentul după ziua plătii mai platesc chestiile din urmă? Adica am ales sa renunt la ele pentru ca pe Youtube nu mai stau sub nici o formă si la fel si pe Netflix, adică firesc si normal ar fi sa le plătesc, dar nu stiu sigur daca se mai platesc sau nu, voi ce spuneti?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu le platesti risti sa nu le mai poti folosii niciodata, fiinda vei figura in registrul lor ca "rau platnic" si nu vei mai avea niciodata acces la un alt cont sau contract pe Netflix sau Youtube.
Smecheriile romanesti nu functioneaza in corporatiile internationale!

| Wr3nch a răspuns:

In momentul cand ei nu pot trage banii abonamentul e suspendat automat. Daca tu il anulezi cat e suspendat, nu mai platesti nimic. Deci nu o sa iti traga nimic cand intra bani pe card daca sunt ambele anulate.

| Sn4k3 a răspuns:

Verifica sa vezi daca e anulat abonamentul, iar daca e anulat, nu iti vor retrage bani.

| Lioana a răspuns:

Nu ai nici o datorie pentru ca la aceste servicii plata se face anticipat. Adica in ziua platii daca n-ai platit ei te-au deconectat pe loc. Nu te lasa sa folosesti serviciul nici o zi neplatita, deci nu au cum sa curga penalizari.
Nu e cum spune Violleta2022, ca nu o sa mai poti folosi aceste servicii niciodata. Te asteapta cu drag sa revii.