Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

am cumparat si eu un laptop de la DOMO.Cand mi-au desfacut produsul din ambalaj mi l-au aprins a mers, totul a fost ok.Am ajuns acasa si am incercat sa bag windowsul, mi se bloca...si nici in bios nu imi dadea voie sa intru, am fost peste ei si nu ma bagau in seama.Imi ziceau ca nu stiu sa bag windowsul...pana la urma l-am bagat in service si s-a constatat ca e defect, dupa aceea am fost la protectia consumatorului.

Cei de la protectia consumatorului mi-au zis ca au procedat bine cei de la DOMO, dupa 3 luni mi s-a defectat iar, l-am bagat in service iar, si au intarziat 1 zi, in loc de 15 zile cat trebuie tinut in service mi-a venit dupa 16 zile.Le-am facut o reclamatie la protectia consumatorului pentru intarziere si pentru defectarea prea desa a laptopului.

As dori sa stiu in cat timp se poate primi un raspuns de la protectia consumatorului? ei mi-au zis ca a 2 zi o sa primesc un raspuns, dar vad ca nu am primit nici un raspuns? a mai patit cineva ceva asemanator sau alte cazuri?

Astept raspunsurile voastre, fara critici va rog mult de tot? mersi

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De curiozitate ai pus windows cu licenta?
daca nu atunci nu prea cred ca ai sanse de succes pentru ca nu poti dovedi ca nu esti tu de vina pentru problemele aparute.

ai facut o reclamatie pentru ca a venit in 16 zile si nu in 15?

| Oprita00000 a răspuns (pentru suntserios):

Tu ai citit ce am scris mai sus, nu primea windosul pentru ca a fost defect cand l-am cumparat, si dupa 3 luni mi s-a defectat a 2 oara si l-am bagat a 2 oara in service...

| Azµre a răspuns:

Data viitoare nu proba produsul în magazin dacă ai fi citit cartea service a lui specifica, ca produsul să nu fie desigilat în magazin!
Și numai cumpăra de la domo, altex, flanco, data viitoare cumpără de la magazine mari de calculatoare gen Cel.ro, unde dacă duci produsul înapoi îți da altul!

| MrMaloneSV a răspuns:

Am mai patit-o si eu am cumparat un pc de la Selgr*s si nu m-a tinut mai mult de 2 luni dupa l-am dus la reparat a stat o luna la ei iar dupa lau trimis si nu am mai facut nici o reclamatie sa mai umblu prin tribunale. dupa aceea la un an mi s-a defectat iar dupa aceea iar si dupa accea inca o data m-au luat toti dracii si l-am aruncat la gunoi si mi-am facut unul din componente de la em*g si merge f ok.

| Rares2903 a răspuns:

Deci. Eu am un laptop TOSHIBA putin mai vechi. La fel am patit si eu. Imi aparea prima imagine si acolo se bloca..nu intra in bios nu nimic. Eu am avut noroc cu fratemiu ca s-a priceput. Prima data el a crezut ca este de la palcuta wireless, dar s-a inselat. Nu stiu cum i-a trecut prin minte dar cand a scos CD-Romul a mers laptopul perfect. Cum am bagat cd-romul inapoi iar se bloca. Ai putea sa incerci si tu sa scoti anumite chestii sa vezi.