| AndreiMihaiLNM a întrebat:

Am de primit un colet din America prin posta, imi arata pe dhl express ca coletul a ajuns in data de 5 februarie in Bucuresti, dar de acolo nimic. Am cautat pe urgentcg si fan si posta romana cu numarul de pe AWB si nu gaseste nimic. Aveti vreo idee unde ar putea sa vina si cum aflu?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E la posta undeva si avand in vedere serviciile postei daca a ajuns la ei pe 5 probabil o sa il vezi in vreo 2 saptamani

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Contactează DHL.

| AndreiMihaiLNM explică (pentru sadrian46):

Am contactat, mi-au spus ca vine printr-un serviciu de curierat sau posta.

| sadrian46 a răspuns (pentru AndreiMihaiLNM):

Trebuiau să spună exact prin care curier vine. Așa vag nu ai cum să mergi pe urma coletului.

| Digikey a răspuns:

Mie mi -au sosit cu fed ex sau dhl.

| Ovidadaudinbuci223 a răspuns:

Am dat un colet de la altex si cand am pus codul zicea ca nu xista coletul
poate este o problema, ema dela ei darnu stiu ca sa zis.
iti urez succes cu perechea de prezervative din america
cu drag ovidadaudinbuci223 :*

| ProbabilPosibil a răspuns:

Trebuie să mergi la Poșta de la Timpuri Noi. Coletul tău trece prin Vamă pentru că este înafara UE. Adresa: calea Văcărești nr 203.

| AndreiMihaiLNM explică (pentru ProbabilPosibil):

Si daca stau in Sibiu, tot in Timpuri Noi merg? puteai sa zici vamala direct