| Leatherleader a întrebat:

Am facut o comanda prin Cargus, iar curierul a gresit adresa. Dupa cateva zile am sunat la centrul Cargus si mi s-a spus ca eu am dat adresa gresita. Adresa pe care am dat-o eu este corecta, am primit si factura online de la site-ul respectiv. Acum cei de la Cargus imi cer bani sa platesc si acel transport.
Cum as putea sa anulez comanda?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si esti sigur ca ai trecut acceasi adresa si la livrare si la facturare? Ca in general se cer doua adrese.

Nu trebuie sa anulezi nimic, cei de la Cargus vor face retur comenzii dar probabil sa ai probleme daca vrei sa mai comanzi ceva de la firma respectiva

| doctorandus a răspuns:

Pai din cate inteleg nu e greseala ta, este o problema intre firma respectiva si Cargus, deci nu e problema ta.