| benybiro112 a întrebat:

Salut TPU! Am gasit un video postat deja de cineva pe Youtube cu niste persoane pe care le cunosc personal (si ele ma cunosc) iar mie mi s-a parut amuzant video-ul si l-am postat pe snapchat mai departe. Am primit o gramada de ss-uri si au aflat si acele persoane. Iar ele vor sa ma dea in judecata pentru atata. Intrebarea mea este : Poate sa-mi faca ceva daca video-ul acela a fost postat de mult timp deja pe Youtube de alta persoana si eu l-am repostat fara voia lor?laughing Tin cont ca sunt si in Austria venit (aici muncesc si sunt de 4 ani)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred poți fi acționat în judecată pentru asta deoarece acel clip exista deja în spațiul public și nu era postat inițial de către tine. Persoanele în cauză nu ar câștiga procesul.

| benybiro112 explică (pentru anonim_4396):

Deci, nu poate sa imi faca nimic, nu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru benybiro112):

Nu, așa că stai liniștit/ă. Chiar dacă ar încerca să te acționeze în judecată, judecătorul nu ar lua în seamă un astfel de lucru dat fiind că acel video era deja postat pe un site public de către altcineva și din câte spui, nu conținea nimic defăimător în el.