| curiosulpetou a întrebat:

Salut TPU,am inceput recent un nou blog,nu prea am idei de nume,nu imi vine niciunul, ma poate ajuta cineva va rog?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Blogurile nu prea mai sunt la moda din pacate, avusei unul prin 2006 dar nu m-am tinut de acela.
Cu vechiul blog al tau ce ai facut? banuiesc ca l-ai sters si mai bine ar fi sa faci asta.
Cu noul blog gandeste-te la o tema generala si de acolo crezi din mers, daca e despre IT,despre pictura, despre lucruri de zi cu zi, despre filme etc, depinde foarte mult tema principala si apoi dezvolti in functie de aceasta.
Nu uita ca continutul sa fie si el cat de cat original, sa aduci ceva nou sau notiuni care sa-i ajute pe ceilalti, la fel ca si cu actualii vlogari care MULTI desi nu au nimic de zis au o multime de urmaritori care culmea le fac si bani, si cu bloggerii e si mai greu ca nu esti la fel de bine platit si mai ales la fel de urmarit, bine asta daca nu cumva ai o vechime foarte mare si te ajuta faptul ca esti o persoana publica, cum sunt foarte multe vedete de astea de carton care fac make up sau mai stiu eu vorbesc despre ce excursiile in care au fost, au cititori, fac reclama si de acolo le vin si banii.
Daca nu ai nici idei si nici continut original eu zic sa nu iti creezi caci vei pierde timpul degeaba.

2 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Pai despre ce e blogul? Despre nimic?
Atunci...
Nimicul nimicului
Nimicul absolut
Absolut nimic
Nimicnicia nimicniciei nimicului

| Zuzu1991 a răspuns:

Ma plictisesc de moarte si nici de blog nu am idei