| Cybertrust a întrebat:

Am incercat sa instalez android 4.1 cu cyanogen pe Samsung galaxy mini s5570 si cred ca nu am urmat pasii cum trebuie pentru ca il pornesc, apare ecranul cu "Samsung", apoi cel cu "galaxy mini GT-s5570 Samsung" si ramane blocat asa.
Cum pot rezolva?

4 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Telefonul ăla nu suportă o versiune de android mai nouă de 2.3.X Gingerbread.

| Cybertrust explică (pentru 0rlando):

Stiu, dar am folosit cyanogen, care permite instalarea, si este facut special pentru modelul acesta.

| 0rlando a răspuns (pentru Cybertrust):

Și eu am încercat 4.1 și nu merge, ultima versiune care mi-a mers a fost 2.3.7 cyanogenmod 7 cu skin de 4.1.
Arată foarte bine și rulează perfect.

| Cybertrust explică (pentru 0rlando):

Am ramas la 2.3.4 pana la urma, l-am reinstalat complet. Il las cu versiunea asta.