| bibi5961 a întrebat:

am internet de la rds si un wireless tp-link de la care ma conectez la toate laptopurile. problema e urmatoarea, cand descarc, nu imi downloadeaza niciodata cu mai mult de 2mb/s, chiar daca nu mai e nici-un pc conectat la wifi sau chiar daca pun si de pe celalalt laptop la descarcat, tot cu 2 mb imi descarca si pe unu si pe celalalt in acelasi timp. iar cand bag cablu, imi downloadeaza si cu 6 mb. oare e facuta vreo setare in wireless prin care sa limiteze viteza de download/upload? dau funda.

2 răspunsuri:
| Tarabostes a răspuns:

Problema e ca semnal wireless se pierde in functie de distanta fata de router si cu cat ai mai multe dispozitive conectate, cu atat mai mult scade.

| bibi5961 explică:

Am rezolvat problema punand la router un soft de dir-600 in loc de dir-300