| Mariusinho100 a întrebat:

am luat si eu o amenda pentru o doza de bere bauta in strada de 100 Ron,Mai am cateva zile la dispozitie sa o platesc,dar nu stiu unde?!, eu sunt din sector4 Bucuresti, iar amenda am luat.o in sectorul 1. Multumesc

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

La impozite locale sector 4 te duci, acolo unde ai domiciliul (acolo unde se platesc impozitele pentru case si masini) indiferent unde in tara ai primit amenda. Sa pastrezi chitanta chiar si 5 ani, cu statul roman nu se stie niciodata, am patit-o.

| Mariusinho100 explică (pentru andreia67):

Multumesc frumos, până la urmă am platit la taxe și impozite sector 1, daca au trimis-o la sector 4, le arat chitanța că e platita!

1 răspuns: