Întrebare recomandată | NeedHelp1 a întrebat:

Am nevoie de o informație

Stiu că nu demult s-a hotărât un număr de decibeli care nu ar trebui depășit în afara orelor de liniște de la bloc... de aproximativ 35 de decibeli dacă nu mă înșel.

Voiam să știu dacă această regulă este doar in București sau în toată țara?

Și dacă această regulă este doar in București în celelalte județe ale țării care este numărul de decibeli care nu ar trebui depășit?

Rog să nu răspundeți în necunoștință de cauză, mulțumesc!

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu există nici un motiv ca legea să n ufie valabilă peste tot.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Se pare ca ai dreptate. Evident ca e valabil peste tot. http://www.nuzgomot.ro/limite-zgomot

| Bizon95 a răspuns:

In cunostiinta de cauza pot sa iti spun ca o sa iti fie foarte greu sa iti faci vecinul care da muzica la maxim sa se potoleasca, politia nu va face mare lucru, iar daca ii chemi prea des, chiar sa se razbune pe tine!

eu BINECUVANTEZ faptul ca nu am problema asta

insa, succes