| nuamnume8329 a întrebat:

am nevoie mare de ajutor, mi-am pierdut buletinul, nu am nicio copie la el si am nevoie urgenta de o copie, intrebarea mea este daca merg la o sectie de politie din orasul meu pot sa imi dea o copie dupa buletin?
Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-ai cum obtine copie de pe cartea de identitate de la sectia de politie, aceasta nu pastreaza dosarul cu care ai obtinut cartea de identitate. In schimb poti incerca la SPCLEP de unde ai obtinut cartea de identitate. De altfel tot acolo trebuie sa anunti pierderea si sa depui actele pentru o noua carte de identitate.