| tauruss a întrebat:

am nevoie urgent de ajutor acum 5 minute ma jucam pe tableta si dintr-o data s-a blocat si s-a facut ecranul alb nu mai pot face nimic nici sa o sting nimic ajutorrr! FUNDA

Răspuns Câştigător
| pbsolver a răspuns:

Scoate usita de la card/sim si vezi ca ai gaura de reset inconjurata cu o margine alba

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

S-a blocat softul scoate bateria din el si deschidel, poate jocul ocupa multa memorie sau ai virusi

| tauruss explică (pentru RAY):

Cum sa scot bateria eu stiam ca nu se poate tableta mea e Lenovo A1000 Idea Tab

| RAY a răspuns (pentru tauruss):

Ciudat,nu stiu ce sa spun, dul la un service, cablu uusb ai?

| tauruss explică (pentru RAY):

Da

| RAY a răspuns (pentru tauruss):

Astia de la Samsung probabil ca ofera reinstalare de soft gratis pentru telefoanele lor, garantie ai?

| tauruss explică (pentru RAY):

Nu sad

| RAY a răspuns (pentru tauruss):

Atunci vezi ce poti face intra pe site ul lor vezi de un soft sau lasa-l asa bateria se va descarca si se va reporni, sterge jocul ala

| tauruss explică (pentru RAY):

Poate asta este singura solutie sa las baterie sa se descarce ca restart nu pot sa ii dau oprire nu pot nimic doar un ecran alb nonstop mersi ca m-ai ajutat o sa revin maine sa vad daca am mers

| RAY a răspuns (pentru tauruss):

Incerca sa bag acuma telu la incarcat un impuls ceva trebuie sa-i dea

| tauruss explică (pentru pbsolver):

O gaura mica rotunda?

| tauruss explică (pentru pbsolver):

A fuctionat multumesc din suflet

| pbsolver a răspuns (pentru tauruss):

Ma bucur c-ai reusit

| pbsolver a răspuns (pentru RAY):

Scoate usita de la card/sim si vezi ca ai gaura de reset inconjurata cu o margine alba

| bogboy101 a răspuns:

Ai o gaura baga o scobitoare acolo si dupa se stinge.si o reaprinzi. Funda?

| tauruss explică (pentru bogboy101):

Nu este nici o gaura ca daca era faceam de mult asta

| KiraOfficial a răspuns:

Daca tableta e pe android scoate bateria apoi incearca sa o reaprinzi, daca nu raspunde la comanda (recomandat e sa o vada un specialist) poti sa o bagi in safe mode si sa o reinitializezi.
Daca tableta este pe ios stinge-o cu un ac sau asteapta sa se descarce, apoi incearca sa o reaprinzi, daca nu merge bag-o dfu mode (nu uita sa o conectezi la itunes prin usb).