| AdrianDragan10 a întrebat:

Salut TPU! Am o imprimantă HP Deskjet 1050 A, și mi-am reîncarcat cartușul negru. Oare merge să-mi încarc cartușul color (care este gol de mult timp) cu tuș negru?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Teoretic, este posibil, doar ca ar trebui sa alegi tiparirea color.
La unele imprimante electronica recunoaste compozitia cernealei si functioneaza doar daca-i corespunzator, la altele se verifica doar conductibilitatea electrica a cernealei.
Doar incercand poti vedea daca functioneaza, daca se sacrifica un cartus color gol.