| LuciWv a întrebat:

Am o intrebare, am facut un card la BRD saptamana trecuta si nu am fost sunat sa il ma duc sa il ridic insa cineva mi-a spus ca in 5 zile lucratoare vine cardul, eu l-am facut luni si cam astazi ar trebui sa ma duc dupa el.
Problema mea principala este ca nu am buletinul la mine, pot sa ma duc cu poza buletinului pe telefon?
Am si aplicatia mybrd pe telefon si stiu pinul, pot ridica cardul asa sau am nevoie de buletin fizic?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se accepta decât acte de identitate în original

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, numai cu buletinul in original poti ridica cardul bancar.
Copiile de buletin si alte aplicatii pe telefon nu sunt valabile nicaieri.

| Donsavas a răspuns:

Te duci si vezi daca te primește asa, deși legal nu se procedează în felul asta.

| Yuoia a răspuns:

Nu are cum sa vina cardul in 5 zile. Doar producerea suportului fizic dureaza mai mult. Te anunta ei cand vine.
Nu poti merge cu poza. Ai nevoie de CI (buletin).