| arthur002 a întrebat:

Salut TPU! Am o intrebare daca dau SAT-ul adica examenul american trebuie sa dau si Bacalaureatul adica mai exact sa dau ambele?

1 răspuns:
| rosessunflowersandlillies a răspuns:

SAT-ul nu e recunoscut in Romania (din cate stiu). Daca vrei sa faci o facultate aici, atunci ai nevoie de BAC. Daca vrei sa pleci in SUA sa stii ca si ei au acel 'bachelor's degree' care e tot Bacalaureatul (spune google, acum nu stiu care e realitatea exacta). Cel mai bine, cred eu, e sa le dai pe ambele, la urma urmei nu ai nimic de pierdut. Daca ai nevoie pentru o anumita universitate insa, cel mai bine e sa intri pe site la ei sa nu realizezi mai tarziu ca ai diploma gresita.