| Bogdan_Gabriele_1990 a întrebat:

Am o intrebare urgenta. In Romania exista ceva care sa ajute sinucigasii?
Gen, in America daca suni la politie si zici ca cineva vrea sa se sinucida, le dai adresa si ei merg la el si il iau, pentru a nu se sinucide.
Vreau sa stiu daca exista asa ceva si in Romania, am nevoie urgent!

Răspuns Câştigător
| Temüügin a răspuns:

Nu exista un astfel de sistem in Romania.In schimb daca vezi pe cineva care vrea sa se sinucida poti suna la autoritati sau poti vorbi chiar tu cu el pentru al salva, sa stii ca au existat cazuri cand o vorba buna a salvat pe cineva de la acest gest. Sper ca te-am ajutat.Bafta!

1 răspuns:
| siriusblack98 a răspuns:

Suni la politie.Nu stiu daca exista ''negociatori'' ca in america dar si aici trebuie sa existe niste oameni cat de cat competenti in astfel de situatii.