| kitra97 a întrebat:

Salut TPU. Am o masina, un ford mai exact, cand am cumparat-o am trecut-o pe numele lui socru-meu fiindca na, stiti voi asigurarea mai mica eu avand 22 de ani cand o luasem. Problema sta in felul urmator, el a decedat. Intrebarea ar fi, oare o pot trece pe taica-miu acum sau e complicat cu succesiunea si astea? Nu prea stiu cum este si va rog sa imi explicati ce am de facut, ideea in sine e ca vreau sa o trec pe tati masina si vreau sa stiu ce am de facut concret, multumesc anticipat ofer funda!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ma gandeam ca te-ai marturizat intre timp, dar tot minte de copil pus pe smecherii ai.

| Wr3nch a răspuns:

Aoleo nene, asuma-ti ca e masina ta si plateste pentru ea. Nu va inteleg pe astia cu trec pe numele lui X. Daca iti permiti masina iti permiti si diferenta.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Wr3nch):

Sa plateasca vreo 1000 de lei pe an in plus, pentru ce? Pe numele cuiva din familie nu il intreaba nimeni de sanatare.

| Wr3nch a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Mda, greseala mea, am uitat in ce tara traim.

| libearcafan2002 a răspuns:

Nu, odata ce a decedat, ia masina cu el, n o lasa in fata blocului sa ocupe locu de parcare