| DzeL a întrebat:

am o problema :Am primit de curand un Lant de argint si am incercat sa il curat cu pasta de dinti dar dupa ce l-am clatit au aparut pe el cateva "pete" de culoare maro (asemenea rugini). Am incercat in continuare sa il curat cu bicarbonat si otet dar nu se duce...Mentionez ca nu s-a inegrit tot doar cateva zale acolo unde se imbina. Pls care aveti vreo sugestie? dau funda.
Nu stiu daca ajuta cu ceva dar lantul este inscriptionat cu 925SP

1 răspuns:
| oo3 a răspuns:

Ai incercat si cu otet; Daca nu atunci baga-l intr-un pahar cu otet si tinel 3ore daca tot aparpete pe el inseamna ca nu-e de calitate.