| eXcisioN a întrebat:

Am o problema. Cand deschid calculatorul imi merge pana la partea cu Starting Windows dupa care se face ecranul negru si apare cursorul, insa doar atat. Aveti careva idee ce ar putea sa insemne asta?

Răspuns Câştigător
| TPUajutor a răspuns:

Daca vrei sa rezolvi problema este necesar doar sa schimbi sistemul de operare! Nu te nelinisti totul e ok nu privi la cei ce te speriii ca ar fi ars hdd am 2 ani de cand ma ocup cu IT si astfel de probleme am intalnit mii.Scimbai doar Windowsul

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Juleuuss a răspuns:

Mi s-a întâmplat și mie asta, numai că eu am laptop. Eu am scos bateria si am băgat-o la loc, și mi.a mers.
Baftă!

| Lykan a răspuns:

Eu cred ca e virusat mai bine dul sa verifice
ps:daca e virusat de undeai scris mesaju asta?

| eXcisioN explică (pentru Lykan):

Mobil.

| Lykan a răspuns (pentru eXcisioN):

Aaaaaa

| MotanuJmekerit a răspuns:

Da, iti dau raspunsul EXACT " TI-E GATA WINDOWSUL" reinstaleazal si apoi va mergewinking Incearca sa vezi. bafta, funda?

| Storepc_Reparatii_1990 a răspuns:

E laptop sau pc? din ce zici tu ai probleme cu placa video, in primul rand intra in safe mode dezinstaleaza driverul video si dupa o sa iti intre in windows normal, daca da si asa se intampla e clar ca e de la partea cu video, te duci la pagina producatorului iei ulitmul driver si il instalezi daca dupa restart iti apare din nou aceeasi chestie insemna ca ori ai cipul video dezlipit (probabilitate mare daca e laptop si mica daca e sistem) sau defect, daca e sistem baga o alta placa video si iti va merge, du placa video la service storepc www.storepc.ro si o repara ei ieftin, iar daca e laptop, du laptopul:d

Ti s-a stricat laptopul, calculatorul, televizorul sau alt echipament? nu te ingrijora, contacteaza-ne si noi ti-l vom repara. www.storepc.ro

| eXcisioN explică (pentru Storepc_Reparatii_1990):

E pc. Si nu merge sa intru nici in safe mod. Aceasi chestie imi face straight face

| Storepc_Reparatii_1990 a răspuns (pentru eXcisioN):

In safe mode nu incarca driverul video deci nu e de la driver, daca ai o placa video inlocuiesteo si vezi daca mai face la fel daca da incearca sa reinstalezi sistemul de operare si vezi daca face.

| BIack a răspuns:

Ti s-a ars hardul