| Frosty12 a întrebat:

Salut,TPU! Am o problema cu "kingsoft antivirus"...Nu il pot dezinstala.Cine ma poate ajuta primeste funda!big grin

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru dezinstalarea unui program antivirus există mai multe posibilităţi:
1.Cauţi pe site-ul oficial programul lui de dezinstalare, de obicei se numeşte Removal Tool sau Uninstaller şi îl foloseşti.
2.Start/Control Panel/Add or remove Programs/programul antivirus şi dai Remove.
3. Start/All Programs/programul antivirus şi Uninstall (dacă are această opţiune).
4.Foloseşti un program de dezinstalare, gen Revo uninstaller.
5. Dacă nu-ţi reuşeşte cu nici una din cele 4 variante, mai ales dacă n-ai găsit programul oficial de dezinstalare, descarcă şi instalează un program numit Unlocker, acesta reuşeşte să dezinstaleze şi programele mai „recalcitrante."

3 răspunsuri:
| Sfinnx a răspuns:

Prima data trebuie sa il inchizi, iar apoi mergi la Control Panel la dezinstalare programe si cauti antivirusul acolo, dai install si gt tongue

| Frosty12 explică (pentru Sfinnx):

Am incercat, dar nu merge...

| Frosty12 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc mult! Am rezolvat!:X Poftim funda!:X