| Sergiu001 a întrebat:

Am o problema cu laptop Asus K70AB vreau sa instalez un microfon si nu stiu daca il are incorporat sau trebuie sa iau un driver. Am incercat pe skype sa vorbesc dar nu ma aude.El are webcam incorporat si m-am gandit ca ar trebui sa am si microfon incorporat.Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| Generalul a răspuns:

Are microfon incorporat dar trebuie sa ii instalezi driverele placii de baza ca sa functioneze happy Ia ultimele versiuni de pe site-ul producatorului, in functie de windows-ul pe care il folosesti si incearca iar. Daca nu se aude, vezi sa nu fie setat pe mute de la audio center.

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Microfon au mai toate laptopurile mai noi. Daca ai unul vechi s-ar putea sa nu aibe microfon.Incearca sa pui un microfon si vezi ce se intimpla. Daca merge cu mic pus de tine atunci inseamna ca nu ai microfon incorporat si va trebuie sa folosesti casti cu microfon sau daca ai doar un microfon simplu.

| AgathaRo a răspuns:

Drivere pentru microfon nu trebuie ar trebui sa iti functioneze.Indata ce laptopul are webcam ar trebui sa aiba si microfon incorporat. Vezi la setari din skype.

| kiv1990 a răspuns:

Eu am de asta. da microfon are incorporat. tu trebuie sa vezi daca nu e inchis de la skype, sau citeodata el are probleme, intraa in setarile microfonului si vezi acolo. eu ti-as explica insa nu stiu ce sistema de operare ai