| AdelinGrigorescu a întrebat:

Am o problema cu laptopul meu. Cand tin bateria in laptop si laptopul la incarcat,el merge foarte bine, dar cand scot bateria merge ca un calculator foarte vechi.Va rog sa ma ajutati!

2 răspunsuri:
| supermamici a răspuns:

Pe baterie intra in modul economic si procesorul ruleaza mai incet, ecranul va fi mai putin luminos. Trebuie sa fie o setare in windows la battery management insa se va consuma mai repede bateria.

| kingD0G a răspuns:

Cred ca el merge mai greu deoarece atunci cand e scos de la incarcat el se forteaza si trage baterie cat de putin posibila necesara lui, iar cand e la incarcat, laptopul trage energie din baterie cat sa ii ajunga si fara chin.