| alTaiR96 a întrebat:

am o problema cu telefonul. Am un Nokia C3-01 si i.am pus parola si din greseala am gresit-o, iar acum nu mai pot umbla pe telefon. Stie cineva cum il pot debloca?

3 răspunsuri:
| Dany127 a răspuns:

Ai pus parola la fisiere sau la cartela? Daca ai pus la cartela ai nevoie de codul puk. Daca ai pus la fisiere du-te cu el la gsm. Ei ti-l pot debloca. Alta metoda nu cred ca exista.

| TurboBoost a răspuns:

Daca ai parola pe SIM, iti trebuie puk-ul cartelei.

| alTaiR96 explică:

Nu are treabă cu puk-ul pentru ca nu am blocat cartela, am blocat telefonul. Cand il deblochez imi cere cod de siguranta.