| sseebbyy23 a întrebat:

Am o problema cu USB Wireless.

Folosesc Windows 7 64bits pe un calculator care nu are acces la internet si vreau sa-l conectez prin wireless (Am propriul router in casa) dar nu am placa wireless la el asa ca folosesc un USB Wireless pe care l-am cumparat mai de mult.
Am instalat driver-ul (am setat compatibilitatea la Windows XP pentru ca nu suporta sistemul de operare) si mi-a aparut acolo jos in dreapta conexiunea la wireless.
Am dat click si am vazut router-ul meu! Am dat sa se conecteze si s-a conectat, dar cand sa ma conectez la yahoo messenger sau sa intru pe o pagina de internet, nimic n-a mers, spunea ca nu este internet dar jos imi aparea ca am acces.
Mi-a aparut simbolul acela de avertizare la conexiunea wireless, dar a disparut dupa cateva minute.
Am dat restart la calculator si iar am incercat sa intru pe net, si spre surprinderea mea s-a conectat (foarte greu). M-am conectat si la yahoo messenger, am intrat putin si pe youtube. (Toate mergeau destul de greu)
Dupa scurt timp, n-a mai mers deloc, si cam atat.

Intrebarea este: De ce nu pot folosi internetul?

1 răspuns:
| Stancu_Dan_1977 a răspuns:

Incearca sa cauti driver pentru win 7/64bits si daca nu merge ia alta placa care are driver win 7/64 bits