| SlenderMan299 a întrebat:

Am o problema cu windowsul XP.Cand il deschid se incarca iar duca imi apare cv cu checking disk C dupa ce se termina se restarteaza astept 1 min pana ce windowsul se incarca si gata, dar de ce imi apare chestia aia cu checking disk C?

2 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Vezi cata memorie mai in C, poate este din cauza memoriei.
Daca nu, inceraca sa scanezi pc-ul cu un antivirus, de preferat incearca cu 2, mai intai de ex cu Avira Antivirus si dupa cu Nod 32.
Daca tot nu merge, este o problema de la windows, si il reinstalezi.
Daca ai mai multe partitii, muti ce ai important din C in D sau in alta partitie care o ai, si reinstalezi windows-ul fara sa formatezi si celelalte partitii.
Daca nu merge nici asa, mai reinstalezi odata windows-ul dar stergi tot, formatezi si partitiile celelalte, nu conteaza ca pierzi cateva fisiere, alea le iei inapoi.
Daca tot nu merge nici asa, il duci la un reparator, cineva care se pricepe, dar nu cred ca e cazul, la mine s-a rezolvat dupa ce am reinstalat windows-ul.

| catosp a răspuns:

Du-te la in my computer, da-i click dreapta pe C: apoi alege properties, alege Tools si da-i Check now, bifeaza alea 2, probabil iti va da un mesaj cum ca nu a fost programat o astfel de actiune, da-i ok si da-i restart la computer, lasa apoi sa faca ckeck disk, si gata nu o sa-ti mai apara.