| Hurbă_ÐaNiel_1999 a întrebat:

am o problema mare cu noul meu laptop. Din greseala am dat disable la contul de administrator, iar acum nu mai pot sa ii dau enable la loc pentru ca nu sunt intr-un cont de administrator. Stie cineva cum sa rezolv? Nu mai am niciun alt cont de administrator. Sau daca stie cineva cum sa dau reboot la un Lenovo ideapad 100. Dau funda

11 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Hiren Boot CD sau Offline Windows Password Editor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poftim un link care o sa te ajute:
https://www.tenforums.com/......-10-a.html

| Hurbă_ÐaNiel_1999 explică (pentru anonim_4396):

Nu m-a ajutat, imi pare rau. Acolo iti cere sa fii conectat intr-un cont de administrator, ceea ce eu nu pot pentru ca i-am dat disable.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hurbă_ÐaNiel_1999):

Hai sa te intreb altfel, ai incercat toate optiunile? Deoarece, am testat eu personal chestia asta, pe un account normal si imi functioneaza sa dau disable/enable la contul de admin, doar ca, in windows 10, cand scrii in start cmd da-i click dreapta si dai run as admin iar apoi urmeaza pasii.
Nu are cum sa nu iti mearga, doar daca nu te pricepi in ale pc-ului!

| Hurbă_ÐaNiel_1999 explică (pentru anonim_4396):

Eu tot ce incerc sa explic, nu imi merge pentru ca nu am cont de admin. Iar de aceea nu merge sa dau run as administrator. Daca mi-ar merge n-as mai fi intrebat nimic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hurbă_ÐaNiel_1999):

Atunci singura chestie utila care o poti face, daca nu functioneaza nimic, reinstalarea windows-ului, sau in timpul reinstalarii windows-ului, pana la formatarea partitiilor imediat cand trebuie sa dai next apesi shift+f10 si acolo poate reusesti una din optiuni, asta ar ramane de facut!

| Hurbă_ÐaNiel_1999 explică (pentru anonim_4396):

La asta m-am gandit si eu, dar nu am cd, si nici nu am de unde sa iau.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hurbă_ÐaNiel_1999):

Stick, n-ai?

| Hurbă_ÐaNiel_1999 explică (pentru anonim_4396):

Am doar stick gol, oricum mersi

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hurbă_ÐaNiel_1999):

Bun, iei windows cu licenta sau de la un prieten si apoi descarci rufus de pe internet si faci stick bootabil, tutoriale pe net sunt destule.

| Hurbă_ÐaNiel_1999 explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu ce sa zic, dar mersi oricum pentru timpul dat