| FreundundM a întrebat:

Am o problema veche, avem un vecin care are un caine, dar el sta mai mult la oras iar cainele sta la un vecin care ii da de mancare. Cainele vine la noi in gradina si isi face nevoile intentionat pe coltul casei si pe poteca, se urineaza peste tot prin gradina. Nu stiu cum sa il invat minte sa nu mai vina pe la noi, deoarece mananca mereu mancarea pisicilor.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu o face intentionat.Isi marcheaza teritoriul.Asa fac toti cainii.Nu ai gard la gradina?

| Mihaela1964 a răspuns:

Repara gardul, considera curtea vostra ca facand parte din teritoriul lui.

| FreundundM explică:

Avem gard de sarma ghimpata si o proprietate de 7000 de metri patrati. Nu ne permitem sa punem gard din uluci etc la atat teren.

| FreundundM explică:

Noi vrem o metoda ca sa il facem sa nu mai vina. Acum vreo 2 ani aveam o catelusa mica, eee atunci nu mai venea asa mult pe aici. Problema e ca tata nu vrea sa ne mai ia un caine fiindca Blachy (cum o chema) a mancat niste cocosei de-ai vecinului.