| Adrian34902 a întrebat:

Salut Tpu..Am părul ondulat,și tot vreau să am părul lung și nu pot,cum pot să am părul lung, și să scap de părul ondulat?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ondulare părului rezultă din modul în care crește el, Părul este o extensie cornoasă a pielii. Nu îl poți obliga să crească cum vrei tum adică drept.
Dacă nu îl vei tunde îl vei avea lung și cârlionțat.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De păr ondulat nu scapi decât prin tratamente de îndreptare și placă. așa ai tu păru, e ca și cum ai întreba cum schimbi culoarea părului...

| Bizon95 a răspuns:

Nu stiu coafura
dar stiu sigur pe propria-mi coama, ca, daca, dau cu apa devine lins, deci sunt SIGUR ca sunt produse si mai bune decat apa chioara cum ar fi ceara sau gel de par (nu am incercat... imi tund parul scurt si nu mai conteaza)

TOTUSI SUNT ABSOLUT SIGUR ca NU poti scapa de parul ondulat, adica nu definitiv, poti doar sa il tratezi temporar

| lorena1gianinak a răspuns:

Il poti indrepta cu o placa de par sau folosi produse speciale.