| Danyzzz a întrebat:

am si eu nevoie de mare ajutor de la un om priceput in Calculatoare si Laptopuri mi-am cumparat de curand un laptop Asus A52JE din gama Gaming edition si mi se blocheaza intruna prima oara am crezut ca este de la sistemul de operare si l-am schimbat de mai multe ori ca el tot se bloca l-am dus la mai multi reparatori pana ca si la garantie ca sa aflu ca el nu are nimic si mai am un laptop mai vechi tot asus care are placa video de 126 mb 64 mb ram si nu se blocheaza deloc pe acestea nou cand intru in World Of Warcraft The Wrath of The Lich King in 3-4 minute se blockeaza intruna iar pe cel mai vechi nu ce pot sa fac in situatia asta?

Răspuns Câştigător
| MarkTremonti a răspuns:

Daca nu ai schimbat inca Windowsul incearca sa cureti registri cu CCleaner sau orice alt tip de program din domeniu. Daca nici asta nu rezolva problema sau ti-ai reinstalat intre timp Windows si tot asa face atunci e o problema harware mai mult ca sigur. Daca tot te mai duci la garantie sau la vreun reparator zi sa iti verifice HDD-ul. Tin sa cred ca are sectoare cu BAD-uri sau e defect din fabrica daca zici ca e nou. In caz ca se blocheaza numai in joc si in rest nu atunci e jocul de vina.

1 răspuns:
| oeg a răspuns:

Poate sa fie de la joc... adica jocul are cerinte foarte mici in comparatie cu ce poate oferi laptopul tau. incearca si tu un joc c cerinte mari sa vezi daca ti se mai blocheaza.